Будење

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082301075

Година на издавање: 2013

Број на страници: 150

Димензии: 125X195

Корица: softcover

На залиха
As low as 199  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Животот е она што ни се случува додека сме зафатени со други планови.

Будење е најпродаваниот водич на Ентони де Мело за духовниот живот, што го зазеде местото на модерен класик за духовноста. Низ хумор, сочувство и разбирање им помага на читателите да ја разберат важноста на „будењето“, за да се спознаат себеси и светот околу себе.Со мноштво анегдоти и приказни, како и насоки и вежби за самопомош, оваа книга изобилува со вистинска мудрост и практични совети. Проникнува во универзалните прашања за промената, среќата, страдањето и загубата, и помага за справување со гневот, стравот и сите други негативни аспекти што се испречуваат на патот на љубовта.

anthony-de-mello

Ентони де Мело

Ентони де Мело е роден во 1931 г. во Бомбај, Британска Индија. Тој е езуитски свештеник и психотерапевт кој се прославил со своите духовни книги. Како меѓународно признаен духовен водач, писател и г...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил