Големата петка на животот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-737-4

Година на издавање: 2021

Број на страници: 186

Димензии: 14 x 20

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Оваа книга ќе ве инспирира. Ќе го промени начинот на кој ја гледате сопствената улога како лидер, а со тоа ќе ви го промени и животот. Секој момент бара од нас да бидеме лидери, секој ден треба некој да ве мотивира да станете од креветот. А тој некој сте – вие.

На границата помеѓу фикционален роман и роман за себепомош, Џон П. Стрелецки ни раскажува за најголемиот лидер на светот, Томас Дерејл, кој на возраст од педесет и пет години дознава дека умира. Но дури и кога умира, ги инспирира сите околу него да живеат. Вклучувајќи ве и вас.

Принципите во оваа книга, какви што се големата петка во животот и добро утро за ден во музеј, позитивно влијаеја врз читателите низ светот. Секому на сопствен, уникатен начин, зависно од тоа како ги применил во својот живот, во својата ситуација. Свртете ја страницата, почнете да читате и дозволете си да ве понесе.

john-p-strelecky

Џон П. Стрелецки

Еден настан што на триесет и тригодишна возраст му го променил животот, за Џон бил инспирација да ја раскаже приказната за Кафулето Зошто. Немал претходно искуство ниту академско образование за писа...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил