Кафулето зошто

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-6216

Година на издавање: 2019

Димензии: 125/195

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Џон зема еднонеделен одмор и тргнува на пат некаде каде што ќе може да избега од едноличноста што веќе почнува да го заморува. Изгубувајќи се и останувајќи без бензин гладен и бесен заталкува во некое пусто ненаселено место. Одненадеж патот ќе го однесе до едно необично кафуле. Во него на задната страница од менито ќе прочита три прашања кои ќе се надоврзат на неговото што сè почесто си го поставува: зар животот нема ништо друго да ми понуди?

Зошто си тука?
Се плашиш ли од смртта?
Дали се чувствуваш исполнет?

Тоа се трите навидум бесмислени и чудни прашања до чии одговори ќе се потруди да дојде разговарајќи со вработените во Кафулето Зошто си тука. Одговорите што ќе ги добие ќе му го сменат животот од корен.

„Вселенски водич за животот.“
Орландо сентинел

„Тој (Стрелецки) го става прстот на пулсот на светот.“
Ју-Ес-Еј тудеј

 

john-p-strelecky

Џон П. Стрелецки

Еден настан што на триесет и тригодишна возраст му го променил животот, за Џон бил инспирација да ја раскаже приказната за Кафулето Зошто. Немал претходно искуство ниту академско образование за писа...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил