Кој ќе плаче кога ќе те нема?

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-270-6

Година на издавање: 2015

Димензии: 125/195

На залиха
As low as 240  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Во Кој ќе плаче кога ќе те нема Робин Шарма нуди 101 едноставно решение за најкомплексните животни проблеми почнувајќи од малку познатиот метод за борба против стресот и грижите па до моќта што потекнува од вас кога создавате нешта кои многу години откако ќе ве нема ќе претставуваат ваша оставина за најблиските и за човештвото. Насловите на некои од темите се: Почитувајте го своето минато Откријте го својот позив Почнете го денот убаво На проблемите гледајте како на благослови...

Ако сте подготвени да го замените чувството на празнотија во себе со длабоки чувства на задоволство, мир и страст, и сакате да водите живот полн со смисла и цел – ова е идеална книга за вас.

Со своите книги, Робин Шарма веќе го промени животот на милиони луѓе низ светот. Оваа книга е уште една ризница на мудрости, релевантна за овие наши турбулентни времиња.

 

robin-sharma

Робин Шарма

Робин Шарма е светски почитуван хуманитарец и основач на непрофитна организација што им помага на загрозените деца да живеат подобар живот. Нашироко познат како еден од врвните светски експерти за п...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил