Менаџмент

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-4569-63-3

Година на издавање: 2017

Димензии: 125/195

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Моќта на секоја организација е одредена пред сè од способноста на нејзините менаџери. Сакате да бидете незаменливи во вашата компанија? Едноставно – подобрете ги своите менаџерски вештини.

Во овој корисен мал прирачник експертот за личен развој Брајан Трејси ви го открива лесниот пат до:

• продуктивно доделување задолженија
• отстранување на дразбите што го одвлекуваат вниманието и насочување кон високоисплатливи активности
• дефинирање полиња за клучни резултати
• ефикасно вработување и отпуштање
• создавање врвен тим на посветени работници
•одржување конструктивни состаноци
• поттикнување на тимскиот дух
• јасно комуницирање
• давање личен пример
• брзо носење добри одлуки, и уште многу други нешта.

Направете ја оваа книга свој личен водич на патот кон успехот! Нејзините испробани техники ќе ви покажат како да го извлечете најдоброто од своите вработени – и да достигнете нови височини во сопствената кариера.

 

brian-tracy

Брајан Трејси

Брајан Трејси е претседавач и извршен директор на Брајан Трејси интернешенал, компанија која е специјализирана за обука и развој на поединци и организации. Мисијата на Брајан Трејси е да ви помогне ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил