Мудар родител, време е за училиште

Издавач: АНТОЛОГ

ISBN: 9786082435008

Број на страници: 230

Димензии: 14,5×20,5

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

На училишна возраст детето е исполнето со силни емоции што се тешки за справување и со потрага по она што значи да се биде сопствена личност. Обликувањето на детската личност во текот на овие години е авантура полна ранливи места. Стравот да не завршите без пријатели или да не станете предмет на потсмев е чест, но, и покрај тоа што се социјални почетници, децата ќе мора да навигираат низ многу нови нешта: домашни задачи по математика, кревки пријателства и други незгодни ситуации.

Хедвиг Монтгомери ќе ви ги даде потребните методи и совети на ова патување кон воспитувањето безбедни и среќни деца на училишна возраст. Таа ќе одговори на прашањата што си ги поставуваат сите родители: Како да го натерам моето дете да ми се довери кога е тешко? Што да правам ако моето дете е осамено? Колку време треба да потрошиме на домашните задачи?

Ова е книгата што ќе ве направи родител каков што посакувате да бидете.

hedvig-montgomery

Хедвиг Монтгомери

Хедвиг Монтгомери (1968) е психологинка и семеен терапевт со повеќе од дведецениско искуство во оваа област. Студирала психологија на Универзитетот во Осло и дипломирала во 1997 година. По дипломира...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил