Патот кон величественоста (книга втора)

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-292-8

Година на издавање: 2015

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Во ова продолжение на светскиот бестселер Патот кон величественоста Робин Шарма нè запознава со филозофијата на животот и ни ги пренесува своите техниките со чија помош станал еден од најценетите советници за прашањата на лидерството и на личниот успех. Во овој неверојатно инспиративен водич ќе пронајдете 101 едноставна но моќна лекција која ќе ви помогне го подобрите секој аспект од својот живот и со тоа да достигнете светска класа во работата и во животот да научите како да остварите вчудовидувачки успех да ги пронајдете неопходната инспирација страст и елан да станете исклучителни да откриете како да бидете среќни и подобро да се забавувате храбро и вешто да ги надминете тешките времиња и да ги поедноставите професионалниот и личниот живот.

На страниците на оваа книга ќе најдете и невообичаени совети што ќе ви влеат енергија и елан. На пример: „Бидете толку добри што нема да можат да ве игнорираат“, „За да добиете  – барајте“, „Живејте возбудлив живот“...

„Робин Шарма има ретка дарба да пишува книги што на луѓето навистина им го менуваат животот“. Ричард Карлсон

robin-sharma

Робин Шарма

Робин Шарма е светски почитуван хуманитарец и основач на непрофитна организација што им помага на загрозените деца да живеат подобар живот. Нашироко познат како еден од врвните светски експерти за п...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил