Петте јазици на љубовта

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082304946

Година на издавање: 2017

Број на страници: 196

Димензии: 21cm

Корица: softcover

На залиха
As low as 380  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Човек лесно се вљубува. Но да се одржи љубовта – тоа е вистинскиот предизвик. Која е формулата за среќна врска откако ќе помине љубовниот занес?

Во Петте јазици на љубовта, бестселер број 1 според Њујорк тајмс, брачниот советник д-р Чепмен ви ја открива тајната за заемно разбирање што преобрази милиони двојки во светот. Во својот практичен и прониклив водич за долговечна љубов, тој нè тера да се прашаме што бараме еден од друг, ни покажува како да го научиме јазикот на љубовта на партнерот и ни ја открива моќта на вистинските зборови и дела.

Без оглед на тоа дали врската ни цути или ни се распаѓа, проверениот пристап на д-р Чепмен ќе ни помогне да доживееме подлабока и побогата интимност со партнерот. А за тоа треба само да го научиме јазикот на љубовта.

gary-chapman

Гери Чепмен

Гари Чепмен (1938) е американски психолог, брачен консултант и автор на многу бестселери за самоусовршување и заемопош, поврзани со бракот, семејството и односите со децата. Завршил антропологија на...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил