Магијата на верувањето

Издавач: ПАБЛИШЕР

ISBN: 978-608-456-979-4

Година на издавање: 2018

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 350  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Благодарение на овој докажан водич за самопомош што и по 70 години од своето прво издание го задржува приматот на една од најзначајните мотивациски книги на сите времиња милиони читатели низ светот ги имаат почувствувано придобивките од безграничната моќ на верувањето. Црпејќи од личниот пат до успехот без апстрактни теоретизирања авторот Клод Бристол ни дава практични совети за тоа како да ги претвориме соништата во реалност. Своите директни сознанија ги преточува во ефикасни чекори за достигнување на сите краткорочни и долгорочни цели: подобра работа зголемен приход посреќен брак или едноставно душевен мир. Неговото тајно оружје се силата на позитивната мисла и безграничната моќ на потсвеста ‒ а мотивациските техники во книгата се универзални и еднакво применливи и денес.

Сакате да станете поуспешни во работата, поисполнети во приватниот живот и повлијателни во комуникацијата со луѓето? Верувајте во оваа книга и применете ја во животот ‒ и ќе видите дека Магијата на верувањето прави чуда!

 

 

claude-m-bristol

Клод Бристол

Клод М. Бристол (1891 – 1951), роден во Портланд, Орегон, е американски писател и еден од пионерите на позитивната мисла. За време на Првата светска војна служел војска во Франција и во Германија и ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил