Моќта на мислите

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-002-3

Година на издавање: 2014

Број на страници: 171

Димензии: 110/180

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Моќта на мислите е огромна.

Секоја ваша мисла за вас има определeна вредност. Силата на вашето тело, силата на вашиот ум, вашиот успех во животот и задоволствата што со вашето присуство им ги давате на другите – сето тоа зависи од природата и од квалитетот на вашите мисли. Морате да ја познавате културата на мислите и да ја развиете мисловната моќ. Оваа мала, но вредна книга, ве образoва, го просветлува вашиот ум и ја зацврстува вашата волја за правење добро и за постигнување исклучителност.

Студенти, возрасни, доктори, адвокати, бизнисмени, трагачи по вистината – на овие страници секој ќе најде изобилство од насоки за културата и моќта на мислите. Од оваа вечна и неисцрпна тема ќе извлечете повеќекратна корист за самоспознавање, стекнување моќни мисли и за живеење на еден позитивен, динамичен, богат, успешен и радосен живот.

swami-sivananda

Свами Шивананда

Шри Свами Шивананда е роден на 8 септември 1887 година, во прочуеното семејство на мудреци на Апаја Дикшита и неколкумина други познати светци и учени. Има истанчен инстинкт за живот посветен на про...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил