Мудар родител, среќно дете

Издавач: АНТОЛОГ

ISBN: 9786082434018

Број на страници: 196

Димензии: 14,5×20,5

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

„По дваесет години како семеен психолог, знам дека никој не е роден како добар родител. Но, исто така, знам дека речиси секој може да стане добар родител – и дека секој може да се подобри. Улогата на родител ќе биде најважната улога што некогаш ќе ја имате во вашиот живот. Таа ќе бара мудрост, знаење, многу храброст и уште повеќе самоосознавање. На моменти, ќе бара повеќе отколку што сте очекувале, но убавината на сето тоа се состои во следново:

Ако станете подобар родител, тогаш ќе станете и подобра личност.

Со други зборови, напорната работа се исплати многу.“

Х. М.

hedvig-montgomery

Хедвиг Монтгомери

Хедвиг Монтгомери (1968) е психологинка и семеен терапевт со повеќе од дведецениско искуство во оваа област. Студирала психологија на Универзитетот во Осло и дипломирала во 1997 година. По дипломира...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил