Светецот, сурферот и директорот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082300184

Година на издавање: 2011

Број на страници: 248

Димензии: 125x195

Корица: softcover

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

На страниците на оваа извонредна книга ќе откриете практични а сепак моќни методи за пресоздавање на вашиот живот и одново поврзување со своето најдобро јас. Напишана како интересна и искрена приказна СВЕТЕЦОТ СУРФЕРОТ И ДИРЕКТОРОТ ви дава моќен спој на длабока мудрост и практични животни лекции што ќе ви помогнат да ја откриете својата судбина да ја живеете највисоката вистина како човечко суштество и да ја најдете постојаната среќа што ја барате.

Во овој револуционерен водич за живеење на својот живот на најавтентично ниво, ќе научите:
- како да ги разбудите вистинските дарби и силно да заблескате во светот
- како да ги претворите стравовите во слобода и раните во мудрост
- лекции што ќе ви помогнат да го усовршите умот, да го отворите срцето, и да го негувате духот
- едноставни методи за прекрасни врски исполнети со вистинска љубов
- начини за повторно воведување на авантурата, мистеријата и забавата во животот
- техники како да станете ѕвезда во кариерата и да привлечете богатство

Ако сте подготвени да го живеете својот НАЈДОБАР ЖИВОТ сега, прочитајте ја оваа извонредна книга. Д-р Ричард Карлсон

robin-sharma

Робин Шарма

Робин Шарма е светски почитуван хуманитарец и основач на непрофитна организација што им помага на загрозените деца да живеат подобар живот. Нашироко познат како еден од врвните светски експерти за п...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил