Разговори со бога (книга трета)

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-06308

Година на издавање: 2019

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 250  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Кога Нил Доналд Волш поминувал низ најлошиот период од својот живот одлучил да му напише писмо на Бога во кое му поставил многу лути прашања. Но она што не го очекувал било дека ќе добие одговор чиј резултат е серијалот Разговори со Бога.

Разговори со Бога – Книга прва беше топла Божја прегратка околу рамењата. Книга втора беше благо предупредувачко протресување на тие рамења. Третата книга нè води уште подлабоко во нашите размисли и во потрагата по одговори на најважните универзални вистини. Таа открива пред нас нови предизвици и можности на душата. И ни го покажува патот по кој можеме да стигнеме до нив.

Неверојатната серија книги Разговори со Бога содржи одговори кои ќе ве променат вас, вашиот живот и начинот на кој ги гледате другите луѓе.

neale-donald-walsch

Нил Доналд Волш

Нил Доналд Волш (10 септември 1943 година) е американски автор, актер, сценарист и говорник. Најпознат е по серијата книги Разговори со Бога. Други познати дела му се Пријателство со Бога, Комуницир...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил