Слава, богатство и амбиција

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307480

Година на издавање: 2021

Број на страници: 178

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 380  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Сакам да бидете богати на секој можен начин – во материјална, психолошка и духовна смисла. Сакам да го живеете најбогатиот живот што некогаш се живеел на планетава.

Книгата Слава, богатство и амбиција ги испитува симптомите и психологијата што се крие зад преокупираноста со парите и славата. Од каде потекнува алчноста? Дали желбата за натпреварување и амбициите можат да доведат до иновација и позитивна промена? Зошто се чини дека славните и богатите имаат големо влијание во светот? Дали навистина со пари не може да се купи среќа?... На овие прашања Ошо им пристапува на начин што тера на размислување, што е свеж, изненадувачки и особено важен во ова наше економски проблематично и преломно време.

Ошо ги предизвикува читателите да ги преиспитаат и да се ослободат од наметнатите системи на верувања и предрасуди, кои им ја ограничуваат способноста да му се радуваат на животот во целото негово богатство.

osho

Ошо

Учењето на Ошо им пркоси на сите категоризации. Илјадниците предавања што ги одржал ги покриваат сите теми, од индивидуалната потрага по смислата до жешките општествени и политички прашања со кои се...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил