Внатрешен инженеринг

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307114

Година на издавање: 2020

Број на страници: 274

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 450  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Револуционерен начин на размислување за нашите активности и хуманоста, и за можноста да постигнеме ништо помалку од живот исполнет со радост.

Во својата моќна и трансформативна книга, лидерот на мислата, визионер, филантроп, мистик и јогин Садгуру раскажува за сопственото будење, од момче со невообичаен афинитет кон природата до смел млад авантурист што го прокрстарил индискиот континент на својот мотор. Тој раскажува за моментот на своето просветлување на еден планински врв, и за патот до постигнување апсолутна благосостојба, патот што го издржал тестот на времето: класичното знаење на јогата.

Денес, како основач на Иша, организација посветена на хуманитарни цели, Садгуру им го осветлува патот на милиони луѓе низ светот.

sadhguru

Садгуру

Џаги Васудев, познат како Садгуру, е еден од највлијателните современи духовни учители, хуманитарец, модерен јогин кој доживеал просветлување и со својата работа влијае врз животите на милиони луѓе ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил