Живот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-521-9

Година на издавање: 2017

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 280  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Живот осврт кон вашиот животен пат е длабоко медитативна инспиративна и над сè возбудлива книга полна со оптимизам. Таа ќе ви помогне да препознаете и да решите многу значајни прашања со кои се среќавате на својот животен пат. Како и секогаш Лујза Хеј се занимава со најважните теми – детството и растењето себеприфањето врските работата здравјето духовноста стареењето смртта... Искрено човечки и со едноставни зборови таа ви помага на најдобар начин да се соочите со проблемите стравовите и предизвиците низ кои секојдневно поминувате и ви нуди ефикасни решенија за нивно надминување.

Без оглед на тоа со какви пречки се соочувате на својот животен пат, Лујза Хеј постојано ве потсетува дека величествениот, восхитувачки, на моменти застрашувачки или комичен феномен што ќе го искусите од мигот на раѓањето до мигот на заминувањето од оваа наша прекрасна планета, е всушност ЖИВОТОТ. Уживајте во неговото чудо!

louise-hay

Лујза Хеј

Лујза Хеј е авторка на голем број бестселери од областа на здравјето и влијанието на добрата мисла во човековиот живот. Позната е по тоа што покажа дека позитивните изјави, т.е. афирмации, можат да ...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил