Мои страсти, мои страданија

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-6391

Година на издавање: 2019

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 200  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Викајте ги на нашето име
Викајте ги нив ние ќе се одѕиваме.

 Некогаш слика на светот, денес сенка.
Денес сенка, утре слика на светот.

Кај што има излез, ќе има и залез.
Кај што има залез, ќе има и излез. 

Кога има понизност, има и ропство!
Кога има достоинство, има и слобода!

 

katica-kjulavkova

Катица Ќулавкова

Катица Ќулавкова (поет, есеист, раскажувач, теоретичар) е редовен член на Македонската академија на науките и уметностите и универзитетски професор по теорија и методологија на книжевноста, книжевна...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил