Браќа Карамазови

Издавач: Издавачки центар ТРИ

Корица: softcover

Нема на залиха

Краток опис

fyodor-mikhailovich-dostoevsky

Фјодор Михајлович Достоевски

Фјодор Михајлович Достоевски (1821 – 1881) е еден од најзначајните автори во руската и светската книжевност, втемелувач на психолошкиот роман, зачетник на егзистенцијализмот. Психолошкото проникнува...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил