Човекот што шета книги

Нема на залиха

Краток опис

Топла приказна за нераскинливата врска на книгите и луѓето

Замислете дека постои човек кој ги шета книгите разнесувајќи ги низ градот. Замислете колку приказни износил во својот ранец. Колку животи променил. Тој постои. Во прекрасната емотивна приказна на Карстен Хен, која почнувајќи од ова лето ќе ни ги гали читачките души. Овој магичен роман е идеален подарок за сите книгољупци, совршена книга за секој библиофил.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил