Краток водич за долг живот

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-236-2

Година на издавање: 2014

Број на страници: 188

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 99  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Најважни се малите дневни навики! До ова сознание д-р Агус доаѓа работејќи како еден од најдобрите светски лекари и експерти за канцерогени заболувања. По неговиот бестселер бр. 1 според Њујорк тајмс – Крајот на болеста ни доаѓа овој мал по формат но голем по значење илустриран прирачник полн со едноставни кратки и повеќе од корисни препораки и совети.

Поделен во три дела – Што треба да правите, Што треба да избегнувате и Препораки од лекарот – прирачникот ни ги дава конечните одговори на многу прашања кои се однесуваат на секојдневниот живот и здравјето. Изнесувајќи 65 правила за здравје и долговечност, тој ќе ни помогне да развиеме здрави навики користејќи широко достапни алатки кои ќе ни гарантираат здрав, исполнет и долг живот.

Оваа книга е потсетник дека утрешното здравје почнува денес. Форчн

Убавината на оваа е книга е што е кратка, јасна и без стручни медицински поими. Напишана да спречи, а не да лекува. Паблишерс викли

david-b-agus

Дејвид Б. Агус

david-b-agus...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил