Во еден миг

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307732

Година на издавање: 2021

Број на страници: 308

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 500  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Стравот не е изговор.

Некогаш е доволен само еден миг за да се промени целиот живот. Или да заврши. Како што се случува со 16-годишната Фин Милер, додека нејзиното семејство се бори да преживее среде снежната виулица. Книга пишувана од перспектива на тинејџерка која е на границата помеѓу двата света, беспомошно набљудувајќи го страдањето на саканите и нивната борба за живот.

Колку мига се потребни за да се продолжи тогаш кога тоа е невозможно? Фин мора да продолжи по својот пат, но како кога нејзиното семејство е уништено? Тешко е да се биде мртов и да се гледа како светот продолжува без тебе. Уште потешко е да се биде беспомошен кога гледаш дека твоите најблиски не можат да го направат тоа.

Болна приказна за храброста да се донесат правилните одлуки во мигот кога животот ти виси на конец.

„Ликовите и нивното закрепнување се емотивно претставени, како и реалноста на надежниот крај. Читателите на семејни драми ќе бидат воодушевени.“ Буклист

suzanne-redfearn

Сузан Редферн

Сузан Редферн е американска авторка позната по бестселерите „Нани, нани, бебенце“, „Необичен живот“, „Во еден миг“, „Хадли и Грејс“, „Талиесин – Избор/Судбина“, прва книга од најавената трилогија „Т...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил