Возбудливи времиња

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 9786082307961

Година на издавање: 2021

Број на страници: 254

Димензии: 21 см

Корица: softcover

На залиха
As low as 315  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Камо да знаев како е да се биде слободен.

Роман за неверојатната слобода и големата несигурност што таа ја носи со себе. Сурово искрената приказна на една повлечена девојка ни ги доловува личните, професионални и љубовни недоумици на младите во потрага по своето место во светот.

Не можејќи да се помири со ситуацијата што владее во нејзината родна Ирска, Ејва одлучува да си ја најде среќата во Хонгконг. Тука деновите ги минува предавајќи им англиски на богати дечиња, а ноќите избегнувајќи ги зајадливите цимерки во малото станче. Низ најразлични размисли, таа постепено ни ги открива својот карактер, борбата со ниската самодоверба и храбрите политички ставови.

Набрзо во нејзиниот живот ќе се појават две значајни личности. Благодарение на искуствата од двете сосем различни љубовни приказни, таа го открива патот за закрепнување од самоомразата. Пријателството со Џулијан и Идит ќе ја стави на значаен животен крстопат. Кој пат ќе го избере нејзиниот ум, а кој срцето?

naoise-dolan

Ниша Долан

Ниша Долан е ирска писателка родена на 14 април 1992 годи- на, во Даблин. Студирала англиска книжевност на Колеџот Три- нити во Даблин и на Универзитетот Оксфорд. Откако не успеала да најде работа п...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил