Вселена Ѕвезди Топер енциклопедии

Издавач: ТОПЕР

ISBN: 9786082084077

На залиха
As low as 150  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Кои се објектите кои постојат на небото? Од што се направени сонцето, месечината и земјата? Што е ѕвезда? Многу од овие прашања кои ни ги поставуваат децата се одговорени во оваа книга.

--unknown--

-- непознат автор --

Непознат автор...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил