Замисленото мајмунче

Издавач: Елоквента

ISBN: 978-608-65853-1-0

Година на издавање: 2015

Број на страници: 32

Димензии: 27x22

Корица: softcover

На залиха
As low as 230  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

„Замисленото мајмунче“ е приказна за едно мајмунче кое ја губи мајка си во џунглата и една пеперутка која упорно се обидува да му помогне да ја најде, а постојано греши. Дали на крајот ќе успее? Сликовницата изобилува со прекрасни фотографии, богат, римуван јазик и многу изненадувања за младите читатели. Уште едно ремек дело на Џулија Доналдсон и Аксел Шефлер.

julia-donaldson

Џулија Доналдсон

Џулија Доналдсон е најпродаваниот детски автор во Велика Британија. „Графало“ е преведена на над 50 светски јазици и продадена во повеќе од 13 милиони примероци. Џулија Доналдсон е одликувана од англис...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил