Жената со црвениот бележник

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-6827

Година на издавање: 2020

Број на страници: 195

Димензии: 125/195

Корица: softcover

На залиха
As low as 240  ден. Regular Price 300  ден.  -60  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Една ноќ, во една пуста улица во Париз, додека Лора се обидува да ја отклучи влезната врата на зградата во која живее, некој ја напаѓа и ѝ ја краде чантата. Утредента ја наоѓа Лоран, оставена врз една канта за ѓубре близу неговата книжарница.

Во чантата нема никакви лични документи, само вообичаени женски дреболии, но и неколку предмети кои откриваат многу за карактерот на својата сопственичка: позлатена запалка, црно пенкало „монблан“, клучеви на плочка со изгравирани хиероглифи, стара шнола за коса со платнен цвет, два зара, четири стари фотографии... и еден црвен бележник испишан со нејзиниот елегантен ракопис. Читајќи ги тајните мисли, стравови и желби на непознатата жена, Лоран почнува да се вљубува во неа. И додека таа лежи во болница со повреда на главата и изгубено памтење, тој се претвора во вистински детектив за да ја открие мистериозната сопственичка на чантата со слезова боја..

antoan-loren

Антоан Лорен

Антоан Лорен (1972) е современ француски романсиер, сценарист, новинар, режисер и колекционер на стари клучеви. Роден и пораснат во Париз, откако студирал филм, ја започнал својата кариера како режи...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил