Животот е лесен, не грижи се

Издавач: Издавачки центар ТРИ

ISBN: 978-608-230-642-1

Година на издавање: 2019

Димензии: 140/210

На залиха
As low as 199  ден.
На залиха
На залиха

Краток опис

Во продолжението на бестселерот Среќните луѓе читаат и пијат кафе Дијан се соочува со нови предизвици за кои се чини дека не е подготвена. Вратена од Ирска, решена да стави точка на својот бурен однос со мрачниот ирски фотограф Едвард, таа почнува да си го гради животот во Париз посветената работа во својата кафе-книжарница и на новата љубовна врска. Сè додека повторно не го сретне Едвард...

agnes-martin-lugand

Ањес Мартен-Лиган

Ањес Мартен-Лиган (1979) е родена во Сен Мало, Франција. Магистрира психологија и шест години работи како клинички психолог во областа на детската психологија. Ја напушта работата по раѓањето на сво...

Види повеќе

Коментари и оценки

Дадете ваше мислење
Само регистрирани купувачи можат да дадат мислење. Ве молиме најавете се или регистрирајте профил